Masz pytania? Wątpliwości? Z przyjemnością na nie odpowiemy! Zapraszamy do kontaktu.

T550 (UH50) – ciepłomierz węzłowy ultradźwiękowy

T550-cieplomierz-wezlowy-ultradzwiekowyCiepłomierz T550 przeznaczony jest do pomiaru zużycia ciepła w wezłach cieplnych lub instalacjach centralnego ogrzewania. Może byc stosowany do pomiaru ilosci ciepła, ciepła i chłodu – wersja kombi, lub jako licznik chłodu (montaż wyłacznie na powrocie) w instalacjach, w których medium jest woda.

Ciepłomierz ULTRAHEAT® T550 łaczy w sobie nowoczesna technologie mikroprocesorowa z technologia ultradzwiekowa, dzieki której do pomiaru przepływu nie sa używane żadne zużywajace sie ruchome cześći. Efektem połaczenia tych technologii jest niezwykła trwałość urzadzenia oraz bardzo wysoka dokładność i stabilność pomiarów w całym cyklu życia urzadzenia. Dzieki temu T550 zapewnia bezawaryjną pracę i wiarygodność pomiaru zużytego ciepła przez długi czas. Ilość energii cieplnej obliczana jest wg. algorytmu opisanego w normie EN1434-1:2004, jako iloczyn różnicy temperatur, objetośći wody grzewczej, oraz współczynnika ciepła właśćiwego wody.

Objetość czynnika grzewczego jest mierzona metodą ultradzwiekowa co 2 lub 4 sekundy, a temperatury zasilania i powrotu mierzone są czujnikami wyposażonymi w rezystory platynowe co 8 lub 30 sekund (w zależnośći od typu zastosowanych czujników temperatury i sposobu
zasilania). Ilość ciepła obliczana jest w Wh, ale rejestrowana i wyswietlana w GJ.

Karta produktu

karta T550