Masz pytania? Wątpliwości? Z przyjemnością na nie odpowiemy! Zapraszamy do kontaktu.

Wodomierze

W naszej ofercie znajdą Państwo wodomierze znanych i cenionych producentów, nasze urządzenia pomiarowe charakteryzują się:

  • wodomierze mieszkaniowe JS 2precyzyjnością pomiaru,
  • solidnością i niezawodnością,
  • wysoką jakością.

Zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z naszymi produktami:


Co to jest wodomierz?

Wodomierz to przyrząd pomiarowy lub wskaźnik, który jest połączeniem przepływomierza z licznikiem. Urządzenie pozwala określić zużycie wody przez użytkownika, jednostką miary jest metr sześcienny, litr lub galon.

Jak wybrać wodomierz?

Wyróżnić możemy wodomierze:

  • mechaniczne,
  • ultradźwiękowe.

Wodomierze instalowane są na istniejących dopływach lub wlotach ciepłej lub zimnej wody w obiektach użytkowych albo mieszkaniowych. Zważywszy na konstrukcję można nabyć modele z poziomą lub pionową osią wirnika oraz z tłokiem, który znajduje się w wersjach objętościowych. Wodomierze można podzielić pod względem dokładności, na rynku dostępne są urządzenia w czterech klasach metrologicznych od „A” (najniższa dokładność) do ”D” (najwyższa). W roku 2015 zgodnie z dyrektywą Unii Europejskiej (MID) klasy zostaną zastąpione współczynnikiem R.

Kupując wodomierz najlepiej zwrócić uwagę na jego solidność oraz jakość. Nowoczesne wodomierze są zdecydowanie bardziej odporne na wpływ czynników zewnętrznych, które zakłócają pomiar. Urządzenie powinno bez problemu mierzyć najmniejszy i największy przepływ wody. Ponadto dobrze dobrany wodomierz powinien pasować do średnicy przewodu oraz wytrzymać temperaturę instalacji oraz ciśnienie.

Wodomierze można podzielić także ze względu na zastosowanie:

  • mieszkaniowe,
  • węzłowe.